Mramor v interiéri? Nebojte sa toho

Obľubujete kráľovské bývanie s dávkou nadčasovej elegancie? Ak áno, pravdepodobne sa vám budú páčiť aj interiéry, ktoré zdobí mramor. Tento prírodný materiál, vsádzajúci na spojenie kvality, originality a pompéznosti, totiž zmení každý príbytok na atraktívne sídlo s patričnou honosnosťou.

Materiálov vzbudzujúcich luxusný dojem je vo svete interiérového dizajnu stále viac. Na trh sa dostávajú nové variácie prírodných aj umelých materiálov, ktoré majú navodiť pocit bývania v prepychu. Len máloktorý z nich sa však vyrovná mramoru s jeho autentickým vyžarovaním, čo je hlavným dôvodom rastúceho dopytu po využívaní tohto kameňa v rôznych podobách. Mramor v interiéri zmení váš príbytok na nepoznanie…

Mramor v interiéri a jeho pozitíva…

  • luxusný štýlový dizajn a prvotriedna kvalita
  • pevná vnútorná štruktúra zaistí dlhú životnosť
  • vyrába sa v mnohých dizajnových prevedeniach
  • prírodný a zdravotne nezávadný materiál
  • flexibilný a využiteľný v každej časti domácnosti

 

Mramor sa hodí všade…

Luxusný dizajn a originálne prevedenia, ktorými mramor oplýva, dokážu zabezpečiť jeho všestranné využitie. Práve vďaka jeho všestrannému využitiu sa tento vzácny materiál dá zužitkovať v rôznych formách, napr. mramorových podláh, mramorových obkladov či rôznych mramorových dekoratívnych doplnkov. V prípade zvolenia správnych odtieňov sa dá mramor zakomponovať do ktorejkoľvek z izieb.

kuchynska-zulova-doska

Kde a ako zakomponovať mramor v interiéri? Samozrejme ako mramorové podlahy, v kuchyni aj ako obklad na stenu a za ňou, v rodinných domoch vynikne na stenách za schodiskom v chodbách, do obývačiek sa mramor dostáva najmä v podobe estetickej kamennej steny za televízorom a v kúpeľniach, vďaka ich dobrej odolnosti.

Marble-Floors

Mramor v interiéri pôsobí chladným dojmom, obzvlášť ak je využitý vo forme podláh. Pre zútulnenie priestoru a vytvorenie pomyselného domáckeho tepla môžete skúsiť podlahové vykurovanie, ktoré vám zaistí patričný komfort.